logo min
logotypy wmfpk

Temat przewodni: Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Idealne miejsce do inwestowania

5

W dniach 27-28 listopada 2018 roku w Giżycku Warmińsko-Mazurski Fundusz „Poręczenia Kredytowe” Sp. z o.o. w Działdowie miał zaszczyt uczestniczyć w konferencji gospodarczo–inwestycyjnej pod nazwą „Mazury to Biznes” realizowanej w ramach projektu „7 Cudów Mazur – promocja gospodarcza obszaru Wielkich Jezior Mazurskich”. Projekt realizowany jest w partnerstwie pomiędzy Stowarzyszeniem Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 jako Lider projektu oraz 11 gminami z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich: miasto Giżycko, gmina Giżycko, Węgorzewo, Miłki, Orzysz, Pisz, Ruciane-Nida, Mikołajki, miasto Mrągowo, gmina Mrągowo oraz Ryn jako Partnerzy projektu. Giżycko było gospodarzem drugiej z trzech zaplanowanych w ramach projektu, dwudniowych konferencji. Pierwsza odbyła się we wrześniu br. w Piszu, natomiast trzecią zaplanowano na czerwiec 2019r. w Mrągowie.

1 2

Wystąpienie inauguracyjne – od lewej:
Piotr Jakubowski – Burmistrz Miasta Mikołajki, Przewodniczący Zarządu SWJM 2020
Wojciech Karol Iwaszkiewicz - Burmistrz Miasta Giżycko, Członek Zarządu SWJM 2020

Konferencja skierowana była do przedsiębiorców z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, jak i pozostałych regionów, a także instytucji wspierających rozwój biznesu, pracowników naukowych i przedstawicieli instytucji rynku pracy, placówek oświatowych, organizacji studenckich, dziennikarzy branżowych krajowych i zagranicznych pism, blogerów zajmujących się tematyką gospodarczą i finansową. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawicieli władz lokalnych, regionalnych, krajowych i zagranicznych, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego objętych wsparciem w ramach projektu, tj. 11 gmin z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Wydarzenie, wypełnione było licznymi prezentacjami osiągnięć, produktów i usług firm z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Panele dyskusyjne angażowały uczestników konferencji do rozmów, wymiany doświadczeń i kontaktów. Każdy z uczestników konferencji miał okazję bezpłatnej konsultacji z Prelegentami m.in. w zakresie: prawa podatkowego, inwestowania w grunty, ochrony danych osobowych, marketingu w social mediach. Uczestnicy mogli także skorzystać z bezpłatnego doradztwa z zakresu pozyskiwania finansowania dla realizowanych przedsięwzięć (dotacje oraz pożyczki). Podczas konferencji dostępne były także stanowiska wystawiennicze, na których reprezentowano swoją markę oraz oferowane produkty i usługi. Na jednym ze stoisk uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z ofertą Warmińsko-Mazurskiego Funduszu „Poręczenia Kredytowe” Sp. z o.o. w Działdowie.

3

Główną ideą Projektu jest przede wszystkim wzmocnienie wizerunku Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jako miejsca atrakcyjnego dla biznesu Europy Środkowej, Północnej oraz Wschodniej, prezentacja ofert inwestycyjnych przedsiębiorców lokalnych oraz przedsiębiorców z innych regionów Polski, jednostek samorządu terytorialnego z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, a także budowanie sieci współpracy sektora lokalnego biznesu działającego na tym obszarze oraz współpracy przedsiębiorstw i samorządów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.mazury.to

4

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Ok