logo min
logotypy wmfpk

1W dniach 13-14 września 2018r. w Gminie Kurzętnik odbył się VIII Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur, w którym Warmińsko-Mazurski Fundusz „Poręczenia Kredytowe” Sp. z o.o. w Działdowie miał zaszczyt uczestniczyć. Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin oraz Wójt Gminy Kurzętnik Pan Wojciech Dereszewski. Adresatami Festiwalu były władze samorządowe z Warmii i Mazur, pracownicy komórek ds. promocji, rozwoju, inwestycji gospodarczych i przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu. W wydarzeniu wzięli udział także eksperci i prelegenci z dziedziny promocji miejsc, ekonomii, obsługi i pozyskiwania inwestorów oraz przedsiębiorcy. 

Ideą wydarzenia jest edukowanie, inspirowanie oraz propagowanie efektywnych rozwiązań związanych ze skutecznym pozyskiwaniem inwestycji, zrozumieniem potrzeb przedsiębiorców oraz budowanie dobrego klimatu inwestycyjnego. Kluczowym elementem potrzebnym do budowania wizerunku Warmii i Mazur jako miejsca atrakcyjnego i przyjaznego dla biznesu jest stałe podnoszenie kwalifikacji i wiedzy z zakresu promocji gospodarczej i współpracy z przedsiębiorcami.

2Festiwal, jak co roku, wypełniony był bogatym programem i miał charakter konferencyjno-warsztatowy. W pierwszym dniu odbyły się  prelekcje, prezentacje dobrych praktyk, wizyta studyjna w gminie Kurzętnik oraz panel dyskusyjny z udziałem przedsiębiorców. Panel dyskusyjny poświęcony był zagadnieniom związanym ze zmianami w obsłudze inwestorów, w kontekście ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Drugiego dnia zorganizowane były warsztaty kompetencyjne, w których uczestnicy mieli okazję  pozyskać praktyczną wiedzę w zakresie promocji w social mediach (m. in. jak stworzyć i prowadzić profil idealny, jak zdobyć i wykorzystać potencjał influencerów) oraz nauczyć się, jak opracować strategię marketingową, a także, jak skutecznie pozyskać turystów i inwestorów.

Integracja wewnątrz regionu przyczynić ma się do efektywniejszej współpracy na rzecz promocji i kreowania spójnego, pozytywnego wizerunku całego województwa – zwłaszcza wśród przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu, jednostek naukowych oraz dziennikarzy.

3
Od lewej: Sławomir Gutkowski - Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Funduszu „Poręczenia Kredytowe” Sp. z o.o. w Działdowie, Ryszard Cecot – Dyrektor Departamentu Koordynacji Promocji Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojciech Dereszewski – Wójt Gminy Kurzętnik

Podczas Festiwalu nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze projekty promocyjne jednostek samorządu terytorialnego „RPO Warmia i Mazury”. Szczegółowe informacje dotyczące laureatów konkursu znajdują się na stronie: http://festiwalpromocji.pl/konkurs-prowarmia-i-mazury/ 

Wyróżnienie i podziękowanie od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezin za wieloletnie współorganizowanie Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur otrzymał także Pan Sławomir Gutkowski – Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Funduszu „Poręczenia Kredytowe” Sp. z o.o. w Działdowie. 

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Ok